Kitap içeriği için tıklayınız.

ÖNSÖZ

Nesnelerin biribiri ile iletişim içinde olacağı “Endüstri 4.0”ın daha verimli hayata geçirilmesi için; ülkeler, kurumlar ve kişiler yoğun bir çaba içindeler.

Birçok teknolojik gelişmenin içinde olamamış, kaçırmış ve yakalamakta zorlanan ülkenin bireyleri olarak biz de bundan sonraki gelişmelere katkıda bulunmak, hatta önderlik edebilmek için edindiğimiz bilgi ve tecrübeleri paylaşmak zorundayız.

Çünkü bilgiler paylaşıldığı oranda gelişmeler daha yüksek bir ivme ile gerçekleşir.

Eğitimin ana hedeflerinden birisi de bilgi paylaşımı ile nitelikli iş gücünü artırarak daha az emek ve maliyetle kaliteyi artırmak ve verimi yükseltebilmektir. Kitaplarda bu amaca ulaşmada kullanılan temel bileşenlerden birisidir.

Özetle bizler; özenle hazırladığımız bu kitapların, ister öğrenim aşamasındaki, ister üretimin içindeki kullanıcılara daha bilinçli ve verimli olmalarına katkıda bulunmaktır.

Bütün kitaplarımda belirttiğim gibi, kitaplarım tamamen amatör çalışmamın sonucudur. Eksik ve hatalar olabilir, bu nedenle affınıza sığınıyorum. Sizlerin uyarıları ve bizim alandaki çalışmalarımızın artması ile sonraki baskılarda daha sağlıklı kitaplar oluşturma amacındayım.

Saygılarımla

Yavuz EMİNOĞLU